Maisiõli väärtus tuleneb sellest sisalduvatest küllastumata rasvhappetest ja fosfolipiididest. Küllastumata rasvhapped-linoolhape,linoleenhape ja arahhidoonhape – osalevad paljudes metaboolsetes protsessides. Need happed kuuluvad kolesteroolivahetust reguleerivate ainete hulka. Küllastumata rasvhapped moodustavad koos kolesterooliga lahustuvaid ühendeid ja takistavad kolesterooli ladestumist veresoonte seintele. Maisiõli on rikas ka fosfolipiidide – rakumembraani koostisse kuuluvate bioloogiliselt aktiivsete ainete-poolest, mis mängivad eriti tähtsat rolli ajukudude tegevuses. Fosfolipiidid soodustavad valkude akumuleerumist.
Maisiõli vähendab värvipingeid ja väsimust, vähendab käärimist soolestikus,parandab ainevahetust, tõstab töövõimet ja toonust. Võib kasutada ka praadimiseks,ent seda on soovitatav teha madalal tulel: nii säilivad õlis sisalduvad vitamiinid paremini. Sobib liha ja köögiviljade hahautamiseks ja värskete salatite maitsestamiseks.
Arahhis (maapähkel) ja sellest toodetud õli sisaldavad peamiselt küllastumata rasvu, mis soodustavad vere kolesteroolitaseme langust. Hiljutised uuringud on näidanud, et regulaarne maapähkli tarbimine, osana tervislikust toitumisest, võib oluliselt vähendada südame-veresoonkonna haigusi. Pähklid on ka head foolhappe allikad, mis edendab rakkude kasvu ja uunemist. Maapähklite lisamine toidumenüüsse parandab potentsi, mälu, tähelepanu ja kuulmistundlikust. Maapähkel on väga kasulik taastumisel tugevas kurnatusest ja raskest haigusest.
Maapähkel on rikas ainete poolest, mis on vajalikud närvikoe,südame,maksa ning muude elundite ja süsteemide normaalseks toimimiseks. Maapähkel ja maapähklivõi on tõhusad sapi tootmist soodustavad ained. Lisaks on maapähkel kaaliumi-ja fosforirikas. Maapähkli valgud sisaldavad mineraale, küllastunud ja küllastumata aminohappeid, vitamiine B1, B2, PP ja D, suur hulk vees lahustuvaid osi, mis näitab sellest kasulikkust ja head seeduvust.